Polis müdüründen HDP’li vekile tokat gibi cevap!

HDP’nin Öcalan’ın Türkiye getiriliş yıl dönümü nedeniyle Diyarbakır’da düzenlemek istediği basın açıklamasına polis izin vermedi. Açıklama yapmakta ısrar eden HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk’e polis müdürü, “Burası muz cumhuriyeti değildir.” dedi.

HDP’nin terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’ın Türkiye getiriliş yıl dönümü nedeniyle Diyarbakır’da düzenlemek istediği basın açıklamasına polis izin vermedi. Açıklama yapmakta ısrar eden HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk’e polis müdürü, “Siz parlamentoda yemin etmiş bir insansınız. Burası muz cumhuriyeti değildir. Her istediğimi istediğim zaman yaparım keyfiyeti hiçbir yerde yoktur” dedi.

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı, yıldönümünde Abdullah Öcalan’ın Kenya’da yakalanıp Türkiye’ye getirilişinin yıldönümünde basın açıklaması organize etti. Açıklamanın yapılacağı merkez Bağlar ilçesindeki Koşuyolu Parkı’nda polis ekipleri yoğun güvenlik önlemi aldı. Parka gelen HDP Ağrı Milletvekili ve DTK Eş Başkanı Berdan Öztürk ile bir grup partili, güvenlik güçlerinin engelliyle karşılaştı. Parkın içinde açıklama yapmaya hazırlanan HDP’li Öztürk’e polis müdürü, eylemin izinsiz olduğu gerekçesiyle engel oldu.

15 Şubat nedeniyle basın açıklaması yapacaklarını polis müdürüne anlatan HDP Van Milletvekili Berdan Öztürk’e polis müdürü, “Vekilimiz siz de biliyorsunuz, 15 Ağustos 2016 yılından beri açık alanlarda açıklama yapmak yasak. Bugün açıklama yapmanıza müsaade etmeyeceğiz, ama parti binanızda yapabilirsiniz” dedi.

‘MİLLETVEKİLİNİN SUÇ İŞLEME ÖZGÜRLÜĞÜ YOKTUR’

HDP’li Öztürk ise, “Yasaklama olabilir, doğrudur ama biz açıklamayı yapacağız” diye karşılık vermesi üzerine polis müdürü, “Yasaklama olduğunu bile bile açıklama yapmanız bir milletvekili olarak bir suç işliyorsunuz. Biz de kolluk gücü olarak, suç işlemesine müsaade edemeyiz. Şu an bir tatsızlık çıksın istemiyoruz. Şehir şu an, uzan zamandan bu yana sakin. Lütfen gerginliğe yol açacak bir şeyde bulunmayın. Vekilim bakın, siz Meclis’te yer alan birisiniz. Kanunların uygulanması konusnuda sizler bize yardımcı olacaksınız. Sizler bir siyasi partisiniz, milletvekilinin suç işleme özgürlüğü yoktur. Öyle bir keyfiyet yoktur. Sizin yaptığınızı suç olarak size ifade ediyorum” diye konuştu.

Demokratik haklarını kullandıklarını polis müdürüne anlatan HDP’li Öztürk’e polis müdürü ise, “Demokratik haklar, demokratik kurallar içerisinde kullanılır. Ben istediğimi istediğim zaman yaparım diye bir demokrasi yoktur. Böyle bir demokrasi dünyanın hiçbir ülkesinde yok. Siz parlamentoda yemin etmiş bir insansınız. Burası muz cumhuriyeti değildir. Her istediğimi istediğim zaman yaparım keyfiyeti hiçbir yerde yoktur. Buyrun kendi binanıza gidin, istediğiniz açıklamayı yapabilirsiniz, birbirimizi üzmeyelim” şeklinde yanıt verdi.

Bir süre yapılan görüşmenin ardından HDP’liler, yapamadıkları açıklamayı İl Başkanlığı’nda yapmak üzere parktan ayrıldı. HDP Diyarbakır İl Başkanlığı’na gelen Öztürk ve beraberindekiler, bir süre kendi aralarında yaptıkları görüşmenin ardından basın açıklaması yapmaktan vazgeçti.

KAYNAKDHA

ceza hukukumuz değişmeli daha ağır ve yaptırıcı olmalı ..bir milletvekili terör prokandası yapma lüksü olmamalı böyle birşey yaptığı an millet vekilliği düşürülmeli ve hapis cezasıverilimeli bu güne kadar aldığı tüm maaşlar geri alınmalı bu türkiye halkının isteğidir
çok güzel cevap taaaaaa. kılıçdaroğlu ağız dolusu küfür ediyor meclisten cumhurbaşkanına. bde ona müdahele etseniz. sıradan vatandaş cumhurreise b dese içerde yatıyor. madem suç işleme özgürlüğü yok şu kılıçdaroğlu ve tüm tayfasınada bi dur desen müdürrrrrr
Konunun özü terörist başının, terörürün ve terörstlerin uşaklığının delilidir. pkk pyd ypg sdg vs hepsinin organik bağıdır bunlar. Hala ahkam hala vıdı vıdı. Bir bitin artık.
hHahahahaaa agri milletvekili niye diyarbakirda! halk artik bunlarin ne mal oldugunu biliyor. neden agrida boyle bir hareket yapAMADI. halk yaptirmaz. diyarbakir buyuk sehir diye orada toplanmak istediler. halk oradada desteklemedi. vatanina sahip cikiyor bu halk. bunlara yem yok artik. ilk secimde baraj alti kalacaklar ve silinecekler haketmedikleri demokratik ortamdan.
millet vekili kimin vekili ona bu fırsatı veren utansın hainden millet vekili olmaz bu sadece türkiyede var bunu bir kanunla düzeltsinler hainden vekil olamaz
Ben Diyarbakırlı bir kürt olarak derim ki asla bu kürt düşmanlarına devlet izin vermesin yıllarca bu halkı kandırdılar yıllarca bu halkı kimlik meselesi üzerin de peşlerine taktılar çocuklarını dağ gönderdiler kendi çocuklarını avrupa da okuttular artık halk gerçekleri gördü surda (kore Mahelesin) de hendekler kazarak halkına zülüm etiler.
Zaten basın açıklaması diye bir dertleri yokmuş.Amaç ortamı germek.Polis müdürü görevini yapmış ve terör sevici şahısa haddini bildirmiş.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.