Demirtaş’tan Yasin Börü çıkışı! Bunu yapanlar…

Selahattin Demirtaş, 6-7 Ekim olaylarına ilişkin, “Yasin Börü’nün vahşice katledilmesi bir barbarlıktı. Bunu yapanlar insanlıktan nasibini almamış demektir. İddia edildiği gibi bunda benim de katkım varsa eğer aynı alçaklık bana da bulaşmış demektir” dedi.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın “silahlı terör örgütü yöneticisi olmak” suçlamasıyla yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ndeki duruşma salonunda görülen davaya Demirtaş, avukatları ve HDP’li milletvekilleri katıldı. Dün başladığı savunmasına devam eden Demirtaş, davaya konu olan konuşmalarına ilişkin fezleke hazırlayan savcıların FETÖ’cü olduğunu, örgütün yargıya yaptığı müdahalelerle kendisinin sanık olmasının doğru olmadığını öne sürdü.

Demirtaş, dava kapsamında sanık değil tanık olarak dinlenmesi gerektiğini savundu. Demirtaş, hakkında hazırlanan fezlekelerde “ülke ve millet düşmanı” olarak yansıtıldığını kaydederek, “Selahattin Demirtaş ve arkadaşları sanki bu ülke için hiçbir zaman iyi bir şey yapmamışlar, sadece terör örgütü kurup yönetmişler. Ülkede barışın sağlanması için çok büyük riskler aldık” dedi.

“Yasin Börü’nün vahşice katledilmesi bir barbarlıktı”

Demirtaş, 6-7 Ekim 2013’te Diyarbakır’da yaşanan olaylarda 54 kişinin hayatını kaybetmesinden sorumlu tutulduğunu belirterek, “Dosyada sadece Yasin Börü ismi zikrediliyor. Diğerlerinin ismi geçmiyor. Yasin Börü’nün vahşice katledilmesi bir barbarlıktı. Bunu yapanlar insanlıktan nasibini almamış demektir. İddia edildiği gibi bunda benim de katkım varsa eğer aynı alçaklık bana da bulaşmış demektir. ‘Demirtaş’ın çağrısıyla sokağa döküldüler, 54 kişiyi katlettiler’ yönündeki haberlerle aleyhimde kampanya yürütüldü” ifadelerini kullandı.

FETÖ’nün çözüm sürecinin baltalanmasında parmağı olduğunu söyleyen Demirtaş, örgütün amacının çözüm sürecini bitirmek ve bu kapsamda taraflar arasında güvensizliği sağlamak olduğunu belirtti.

seni amedin muslumanlari hic bir zaman unutmayacak silo bunu bi kenara yaz vakti geldiginde unutulmadigini anlayacaksin
bir Diyarbakırlı olarak Allah seni kahrı perişan etsin idam edilsin veya zindanda çürüyesin hem bu dünyada hem ahirette rahat yüzü görmeyesin belalar üstüne üstüne gelsin ölmesine sebep olduğun canlar kadar canlar veresin aminn
Yalan söylüyor. Zerre kadar vicdan ettiğini sanmıyorum. Zihniyetleri hep aynı. Dala vereciler. Masumun ahı çıkacak aheste aheste. Ettiğinizi bulacaksınız.
Amerikadan aldığın akılla bu ülkeyi tükürüğünle boğacaktın. Ey selo sen sus olduğun yerde sesini çıkarmadan yat.reisin var olduğu süre siz daha kaçacak çok delik arayacaksınız.
Birisi buna konuşmasını öğretsin. Konuşmasını bilen birisi anlatsın .Kanunların arkasından dolaşan kim olduğunu anlatan bir kişi çıksın.
Bu şahıs inşallah hapisten çıkamaz. Çünkü çok profosyonel bir yalancıdır kendisi. Onun içinde çok tehlikeli bir teröristtir. Allah Hepimizi bu şeytandan ve bunun gibi fitnecilerden korusun.
Senin bu toplumu nasıl gerdigini doğuda yaşayan biri olarak ben çok iyi biliyorum.söz bitti hesap verme vaktin şimdi
bir Diyarbakırlı olarak Allah seni kahrı perişan etsin idam edilsin veya zindanda çürüyesin hem bu dünyada hem ahirette rahat yüzü görmeyesin belalar üstüne üstüne gelsin ölmesine sebep olduğun canlar kadar canlar veresin aminn

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.