ABD’den YPG açıklaması! Geri alınacak bir şey yok

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Ankara’ya varması öncesinde, ABD’nin YPG’ye asla ağır silah vermediğini iddia etti. Tillerson, ”Dolayısıyla onlardan geri alınacak bir şey de yok” dedi.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Türkiye ziyareti öncesinde önemli açıklamalarda bulundu.

ABD’nin YPG’ye asla ağır silah vermediğini belirten Tillerson, “Dolayısıyla geri alınacak bir şey yok” dedi.

ABD Dışişleri Bakanı, ” Türkiye ile ana hedeflerimiz tamamen ortak” ifadelerini kullandı.

Rex Tillerson’ın gün içerisinde Ankara’ya gelmesi bekleniyor. ABD Dışişleri Bakanı bu açıklamaları Lübnan’da yaptı.

BU SİLAHLAR NE?

Suriye’deki eğit-donat programı kapsamında desteklenen gruplara verilen silahlar arasında tanksavar ve roketatar gibi ağır silahlar var.

Söz konusu silah listesinde 12 bin kalaşnikof marka tüfek, 6 bin makineli tüfek ve 3 bin 500 ağır makineli tüfek yer alırken, 3 bin Rus yapımı RPG-7 roketatar, toplam bin adet Amerikan yapımı AT-4 ve Rus yapımı SPG-9 tanksavar da yer aldı. Ayrıca aynı kapsamda değişik kalibreye sahip 235 havan topu, 100 keskin nişancı tüfeği, 450 PV-7 tipi gece görüş dürbünü ve 150 kızılötesi lazer aydınlatıcı dürbün de verilen ekipmanlar arasında yer aldı.

Meksikalı olupta ABD’ye karşı yapılacak her türlü hamlelere destek vermeliyiz. Örneğin büro açabilmeliler. Yeterki ABD’nin zararına olsun.
Açıklamaları alt alta yazalım. Önce Rakka operasyonu için silah vereceğiz dediler. Sonra tepki üzerine silahları toplayacağız dediler. Rakka bitti DEAŞ’la mücadele için verdik dediler DEAŞ bitti , hala kalıntıları var dediler Şimdi zaten vermedik ki niye toplayalım diyorlar. Kemal bak eloğlu senden daha hızlı kıvırıyor. Ders al ders.
yemin ederim Allah karşımıza büyük bir fırsat çıkarttı Amerika’yı tarihin çöplüğüne gömmek için Cenabı Hakk’ın bize bir lütfu İhsan’ı onurlarını kırmamız için en büyük fırsat bize onların teknolojilerini imanın gücü ile yerle bir etmek lazım ve zamanı gelmiştir
Amerika bu silahları sahiplenmediğine göre, o zaman YPG nin elindeki tüm ağır silah ve donanımların TSK tarafından imha edilmesi ve el konulmasında hiç bir sakınca yok demektir. Çünkü amerika resmi açıklama ile bu silahları kendisinin verdiğini reddetmiş bulunmaktadır. Türkiye’ninde kendisine yönelecek her türlü tehditi bertaraf etme hakkı mevcuttur.
Bunların ne kadar ikiyüzlü olduğunu sağır sultan bile bildiği için hiç şaşırmadık Rexin açıklamalarına.
Arkadaşlar hiç boş konuşmayalım abd nin sözde yetkilisini Lübnan ın tellırsına yaptığı gibi karşısına 1 masa 1 sandelye verin oturup oturup gitsinler. Terör maduru her ülke bu uygulamayı yapsın.
alçak sahtekar tillerson siz teröristlere silah vermediyseniz bu silahlar teröristlere gökten zembillemi indi kimi kandırıyorsun
Dünyada bir tek kendilerini akılları, biziyse düpedüz enayi sanıyorlar. 5 bin tır ve 2 bin uçak dolusu silahı gözlerinin ta içine sokmamız şart.
Kapatılsın çünkü pkk pyd ye hizmet veriyorlar… Artık abd ile ya tamam ya devam oyalanmak bu şinsi abd nin yalanlarına oyunlarına göz yummak aptallık olur…
Uçağına iniş izni vermeye gerek yok bence. Vakit kaybı. Bu adamlar bizi, hassasiyetimizi demek istediğimizi asla anlamamışlar. Yollarını seçmişler. Bizi de kaybetmek istemiyorlar. Öyle bir şey yok. Bu yaklaşımla bizi kökten kaybedeceğiniz açık.
bu ne pişkinlik. bunlardan olgunluk beklemek yanlış olur. doğru söz beklemek yanlış olur. madem öyle silahları biz toplayalım, sahipleri ile birlikte. yapacak bir şey yok. göbeğimizi keselim…
Alınmayacak Lan siz nasıl devletsiniz siz Maskaralık yapıyorsunuz Yarında geri alacağız derseniz Şaşırmam.Sizin bu Hareketinizi ………..bile yapmaz
Çoklu roketatar, Füze, İHA, ZPT vs. dediğin nedir ki? Bunlar amerikaya göre ağır silahlar değil demek ki geri toplama ihtiyacı hissetmiyor. Yüklenmeyin amerikaya, sanki bu teröristlere atom bombası, biyolojik veya kitle imha silahları mı verdi? Bu kadar iki yüzlü ve hain bir devlet (abd) olabilir mi?
israile terör devleti dendi,abd ye de ayni şekilde teröre destek verdiği ve onlarla hareket ettiği kamuoyu ve nato ulkelerine açik bir sekilde bildirilmelidir.ve daha da önemlisi turkiye abd yi terör devleti listesine ekledigini bildirmelidir.artik dunyanin adil ve tarafsız lider ülkesi TÜRKİYE dir.ya biat ederler veya sonuclarina katlanirlar.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.