TSK’dan son dakika açıklaması: PKK’ya ağır darbe!

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak kuzeyinde terör örgütüne ait hedeflere hava harekatı düzenlendi.

TSK’dan yapılan açıklama şöyle:

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak kuzeyinde terör örgütüne ait hedeflerin etki altına alınmasına devam edilmektedir.

Irak Kuzeyi Sinath-Haftanin, Metina, Gara, Avaşin ve Basyan bölgelerinde keşif ve gözetleme vasıtaları ile karakol/üs bölgelerimize saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik 14 Şubat 2018 tarihinde düzenlenen hava harekâtı neticesinde, teröristlere ait sığınak, barınak ve silah mevzii olarak kullanılan 8 hedef imha edilmiştir.

Harekâta katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

KAYNAKHABER7

Türkiye’den ABD’yi çıldırtacak Zeytin Dalı hamlesi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, ABD Büyükelçiliği önündeki Nevzat Tandoğan Caddesi’nin adının, ‘Zeytin Dalı’ olarak değiştirilmesi için gerekli teklifin imzalandığını ve bu akşam Belediye Meclisi’nde başkanlık önergesinin sunulacağını duyurdu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, ABD Büyükelçiliği önündeki caddenin adının Zeytin Dalı olarak değiştirileceğini açıkladı.

Tuna, “ABD Büyükelçiği önünde bulunan Nevzat Tandoğan Caddesi’nin adını ”Zeytin Dalı” olarak değiştirmek için gerekli teklifi imzaladık. Bu akşam Ankara Büyükşehir Meclisimize başkanlık önergesini sunacağız. Hayırlı olsun, aziz şehitlerimizin ruhu şad olsun.” ifadelerini kullandı.

işinizmi yok..cadde ismiyle şoka uğrayacaklarmış.çokta umurlarında.böyle şeylerle anca bizim vatandaşları avutmaya calısırsınız.Abd ile savastayız.Türkiye elektromanyetik silah üretip amerikaya karşı kullanır öyle şok olurlar..incirliği kapatıp radarlarını devre dışı bırakırsın
Ezanin turkce oldugu baski donemlerinde islama islam alimlerine oyle bir zulum etmisti ki en son geberdiginde cenazesi cop arabas ile tasinmisti. Her kurban oldugum allahim. Cok sukur.
Çok komiksiniz. Kendinizi düşürmeyin bu kadar. Güçlü ülkenin yapacağı şeyler değil bunlar. Zaten gerekeni yapıyor, Başkomutan ve ordumuz.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı bu konu için çoooook geç kaldı.Abd Büyükelçiliği 1 aya başka bir adrese taşınıyor.Hatırlatayım dedim.
Osman Yüksel Serdengeçti’nin kendisi hakkında konuştuğunu işitince tutuklanmasını istemiş, makamına getirildiğinde Serdengeçti’ye “Ulan Öküz Anadolulu! Milliyetçilik, komünizm size ne, Sizn göreviniz mahsul yetiştirmek ve oğullarınızı  askere göndermektir. Sizden beklediğimiz sadece bunlardır”  demiştir.
Nevzat Tandoğan kimdir? Nevzat Tandoğan, Tek parti döneminin sembol isimlerinden birisidir. Atatürk döneminden başlayarak intihar edene kadar Ankara valiliği yapmış olan Tandoğan “Bu memlekete komünizm gelecekse onu da biz getiririz” sözlerinin sahibidir. Despotluğu hukuk tanımazlığı ile meşhur olup valiliğinin yanı sıra 18 yıl Ankara belediye başkanlığı da yapmıştır. Said Nursi’yi makamına getirterek zorla şapka giydirmeye çalışmış, kendi döneminde köylüleri n Ankara’ya girmesini yasaklamıştır.
daha büyük adımlar bekliyoruz elle tutulur gözle görülür abd ye ne cadde isminin değişmesi değişmemesi o gen bildiğini okuyor bizde anladığı dilden konuşalım… atacaksak incirlikten atalım bunu dillendirmenin anlamı yok bence hemen terket demek lazım…biraz cesaret…

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.