Kirli ittifak! Türkiye’ye karlı anlaştılar

Uluslararası haber ajansı Reuters’a konuşan YPG’li teröristler ve Esed rejiminden yetkililer, Türkiye’ye karşı ittifakı itiraf etti.

Suriye’nin diğer bölgelerinde çatışan Esed rejimi güçleri ve YPG’li teröristlerin Türkiye’ye karşı kirli ittifakı, uluslararası haber ajansı Reuters’a verdikleri röportajlarla, bu sefer de kendi ağızlarından doğrulandı.

Türkiye’nin Zeytin Dalı Harekâtı’na başlamasıyla birlikte, Afrin’i kontrol eden YPG’li teröristler, Esed yönetiminden askeri destek istese de, bu amaçlarına ulaşamadılar. Ancak Esed rejimi, diğer bölgelerdeki teröristlerin Afrin’e ulaşması için kendi kontrolündeki bölgelerden geçmesine izin veriyor.

Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD’nin silahlı kanadı YPG’nin öncülüğündeki SDG’nin sözcüsü Kino Gabriel, “Afrin’e destek yollamanın farklı yolları olsa da, en temel yol rejimin kontrol ettiği yerden geçiyor. İki taraf da Afrin’e destek yollama konusunda mutabakata vardı” dedi.

Esed rejiminin önemli komutanlarından biri de, isim vermeme şartıyla yine Reuters’a konuşarak, teröristlere yardım ettiklerini doğruladı. YPG’nin kendileriyle ittifaktan başka bir seçeneği olmadığını ifade eden komutan, teröristlerin kendi toprakları üzerinden Afrin’e geçişine ses çıkarmadıklarını da belirtti.

Şu anda YPG’nin kontrol ettiği diğer bölgelerden Afrin’e destek göndermesi için, teröristlerin Halep’te rejimin kontrol ettiği toprakları kullanması gerekiyor.

Evliyaların duaları türk askeriyle oldukça yedi cihan gelsin. ALLAH her zaman haklının ve mazlumun yanındadır.
Bence samandagı ile rejimin ilşkisi de kesilmeli güneyden orada yaşayan nüfus tamamen esadcçı orayada bir operasyon yapilmali sinirin öbürtarafindan ve öso oraya yerleştirilmeli
Buyursunlar gelsinler Allahın İzniyle Zafer İSLAMIN Tarih tekerrürden ibarettir Kutül Amare yeniden yazılacak
Ülke olarak bütün imkanlarımızla bu aşağlık korkak karga sürülerine karşı askerimizi cumhur başkanımızı desteklemeliyiz. Türkiye cumhuriyetinin gücünü bu alçaklara göstermeliyiz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.