Cüneyt Arkın’dan tokat gibi Afrin açıklaması!

Afrin’de sürdürülen Zeytin Dalı harekatını değerlendiren Cüneyt Arkın, harekata karşı çıkan sözde sanatçılara çok sert tepki gösterdi.

Türk sinemasının unutulmaz ismi Cüneyt Arkın, Türkiye’nin sınırlarını terörden temizlemek için başlattığı Zeytin Dalı harekatı ile ilgili konuştu. Arkın ”Afrin’i artık tartışmaya gerek yok. Hangi sanatçı karşı çıkıyor ya?” dedi.

”KİM KARŞI ÇIKABİLİR Kİ?”

Arkın’ın Posta gazetesine verdiği röportajdan bir bölüm şöyle…

Afrin’e gelelim… Bazı sanatçılar ”tam destek” derken, bazıları da bir bildiri yayımlayarak ”Savaşa hayır” dedi. Peki ya siz?

Afrin’i artık tartışmaya gerek yok. Hangi sanatçı karşı çıkıyor ya? Kim karşı çıkabilir ki? Senin askerin, Mehmetçiğin, evladın hayatını ortaya koymuş bir savaş veriyor. Sen buna ne diye karşı çıkıyorsun? Bunu bana izah edemezler. Afrin sadece PKK’ya karşı verilen bir savaş değil, Mehmetçik emperyalizme karşı da savaşıyor. Oradaki bütün hain katilleri besleyen kim? Emperyalizm, kapitalizm, sömürgeci düzen. Onlara karşı çıkıyor!

”UKALALIK EDİYORLAR”

Sanatçı muhalif mi olmalıdır?

Sanatçı olmak muhalif olmak demek. Ama bunların muhalefeti burada geçerli değil. Tabii bir sanatçı tavrın olacak ama bu iş vatan işi, bu iş gelecek işi! Burada laf geçerli değil. Ben hayatım boyunca en çok Mehmetçik programı yaptım. Sınırımızda nöbet bekleyen Mehmetçiklerimizle gece gündüz o baraka sacların altına kaldım. Ukalalık ediyorlar işte…Asker benim canım, ben ellerini ayaklarını öperim o Mehmetçiğin. Muhalif olduğun yeri bileceksin, durumu bileceksin.

bir gün o hainler geberdiklerinde nasıl cenazeleri olacak görecgiz amma Cüneyt abimiz rolleri gibi örnek bir tavır sergilemiştir zaten her zaman yüreğimizdeki sevgisi saygısı her gecen gün fazlalasmistir .
Ah abim senle bi dünya gözüyle el sıkışa bilsem ama bir keresinde rüyamda el sıkısmısdık yakın samanda
İşte sanatçı vatan sevdalısı bazı sanatçılar gibi vatanına ihanet etmiyor helal olsun Cüneyt baba sana
Ben de senin elini ayağını öperim.
ben onu bunu bilmem oynadigi karekterlerden bile ustun adammis.
Eski tabirle bir numara yeni tabirle on numara adam vesselam.
cüneyt baba bizi yaniltmaz ellerinden öpüyorum malkocoglu…

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.