ABD jetleri YPG’yi vurdu

Suriye’nin en büyük petrol sahası olan Deyrizor’da ABD’nin; YPG’nin toplanma alanını vurduğu belirtildi.

Suriye’de YPG’nin konuşlandığı Deyrizor’da hareketli dakikalar yaşanıyor. Suriye’nin en büyük petrol sahası olan bölgede ABD operasyon gerçekleştirdi. ABD’nin yanlış koordinatlar ile gerçekleştirdiği operasyonda terör örgütü YPG/PYD/PKK’nın toplanma alanı vuruldu.

300 TERÖRİST ÖLDÜ

ABD’nin müttefik olarak görüp birlikte operasyonlar gerçekleştirdiği YPG’nin hakimiyet altında tuttuğu Deyrizor’da ABD uçakları operasyonlar gerçekleştirdi.

Yanlış koordinatlar ile yapıldığı tahmin edilen operasyonda 300 YPG’linin ABD’liler tarafından etkisiz hale getirdiği belirtilirken, bölgede konuşlanan YPG’li teröristlerin büyük zaiyat verdiği belirtiliyor.

KASIT MI HATA MI?

YPG ile ABD, DEAŞ karşıtı operasyonların başlatıldığı günden bu yana el ele operasyonlar yürütüyor. YPG’nin son zamanlarda petrol kenti Deyrizor’da hakimiyet alanını artırması ve beraberinde gelişen Suriye’de petrolün sahipliği kavgası Rusya-YPG-ABD-İran ve rejimin kavgalarına neden oluyor.

Abd nin birinci önceliği petrol. Bizim birinci önceliğimiz Allah’ın cc rızası. Kahrolsun Abd. Ne yapsanız boş. Amerika bitmiştir benim için!
Temkinli çok dogru yazmış Amerika herkezi satar kimsenin gözünün yaşına bakmazlar canilik kanlarında var her türlü hille var onlarda. Ypg mpg onlar için piyon iste böyle gebertirler adamı
allahim pilanlarini baslarinacevirir iyisallah birbirleriniyerleriyisallah yiyin birbirinixi ete paravermeyin seyedin birbirinizi ???? paravermeyin aferim abd ye kopek olali biav tuttu hehehe
Koordinat hatasi oldugunu sanmiyorum kamyon söförü mü bunlar? Hepsi oyun yine görüsme öncesi Türkiye‘deki tepkiyi azaltmak diye düsünüyorum. Afrin ve Münbic temizlenecek.Gelmesinler!
Ne ABD si TÜRK jetleri vurdu be ABD kürtleri sattı olacağı da budur ABD baktı TÜRKLERİN geri fitesi yok böyle senaryo hazırladılar olsun ALLAH bereket versin

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.