TSK acı haberi duyurdu: 3 şehit, 5 yaralı

TSK’dan yapılan açıklamada Afrin’de devam eden operasyonlarda 3 askerin şehit olduğu ve 5 askerin de yaralandığı duyuruldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afrin’de devam eden operasyonlar esnasında 3 askerin şehit olduğunu, 5 askerin ise yaralandığını açıkladı. TSK, söz konusu operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 15 teröristin etkisiz hale getirildiğinin tespit edildiğini bildirdi.

TSK’dan yapılan açıklamada ”Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 10 Şubat 2018 tarihinde, Afrin’de devam eden operasyonlar esnasında 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

15 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Söz konusu operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 15 teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olaylarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz.” ifadeleri yer aldı.

Helikopterimizin düşürüldüğünüde hatırlatmak lazım. Orada da 2 şehidimiz vardı. allah pkk yı kahretsin.

Aziz şehitlerimiz;siz şehit düşerek bu vatanı bizden daha çok sevdiğiniz gösterdiniz.Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.
silahlı kuvvetlerin ergenekon balyoz gibi davalarda bir kanadı kırıldı, daha sonra 15 temmuz da diğer kanadı kırıldı, şuanda personel açısından sıkıntı var, şehit haberi de gelmeye devam ediyor, silahlı kuvvetlerin bir miktar kendini toplaması 3-4 yıl alır, bir de bu zaman zarfında asker eksilmesi bizi iyice sıkıntıya sokar, bu afrin için gönüllülerden oluşan bir grup kuralım ve afrine dadalım, toprak kendi toprağımız değil- geçmişte yapılan siyaset bu devletin adam akılllı siyaseti değil ama beka sorunu çıkacaksa vatan sağolsun diyelim ve dadalım, BEN HAZIRIM…
bu kadar dahi kurmay ve siyasetçiye bizmi akıl verelim, bu savaş şekli yakışmıyor bize pahalıya mal oluyor, suriyenin diğer bölgelerinde savunmada olmadıkları üsleri şiddetle ve bir anda vurulup binlercesi alınmalı.
Bir yerden topyekun girilmeli.Cok yalnis strateji askerleri yuzlerce kilometreye yaydilar.Av gibi durutorlar.Gerilla savasi uapan teroristlerin ekmegine yag suruyoruz.Bir yerden iki yuz tank top en onemlisi coknamlulu roketatarlar.Kamyon ucak helilopter Allah ne verdiyse durmadan haykirisla girilmeli.Teroristler sirtini bir donsun ta Amerikaya kadar kosarlar bir daha durmazlar.Boyle yaparsak onlar da cesaret topluyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.