Şırnak’ta teröristlerin yola tuzakladığı el yapımı patlayıcının güvenlik güçlerinin yol kontrolü yaptığı sırada patlatması sonucu bir asker şehit oldu.

Edinilen bilgilere göre, Şırnak’ın Akçay bölgesinde teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcı, 6. Motorlu Piyade Tugayı’na bağlı askerlerin sabah saatlerinde yol kontrolü yaptıkları sırada infilak ettirildi. Patlamada, bir asker yaralandı. Helikopterle götürüldüğü 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığındaki hastanede tedavi altına alınan asker, yapılan müdahalelere rağmen şehit oldu.

Bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. – ŞIRNAK

IRNAK – Şırnak’a çok sayıda zırhlı araçla askeri sevkiyat gerçekleştirildi.
Şırnak’ta akşam saatlerinde yoğun askeri hareketlilik yaşandı. Yaklaşık 15 Kirpi tipi zırhlı araç yoğun güvenlik önlemleri altında Cizre’den Şırnak merkeze doğru sevk edildi. Ayrıca Cizre ile Silopi ilçelerini birbirine bağlayan karayolunda da yoğun askeri hareketlilik göze çarptı.

Kent merkezi ve ilçe girişlerinde ise polis güvenlik önlemlerini daha da arttırdı.

AYNI KAPSAMDA YÜRÜTÜLEN OPERASYONDA…

Bitlis’in 12 köy ve 3 mahallesinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Bitlis’in Tatvan ve Mutki ilçelerine bağlı 12 köy ve 3 mahallede, 16.00- 07.00 saatleri arasında geçerli olmak üzere, ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

 

 

Bitlis’in iki liçesine bağlı 12 köy ve 3 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bitlis Valiliği, bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyonlar nedeniyle bugünden itibaren Muki’ye bağlı 3 köy ve 1 mahallede, Tatvan’nın ise 9 köy ve 2 mahallesinde 16.00- 07.00 saatleri arasında geçerli olmak üzere sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Açıklamada şöyle denildi: “Bitlis ili Mutki ilçesi mülki sınırları içerisinde bulunan Yazıcık Köyü, Yuvalıdam Köyü, Kayran Köyü, Aksu Mahallesi ile Tatvan ilçesi sınırları içerisinde bulunan; Üzümlü Köyü, Anadere Köyü, Sungurlu Köyü, Külbastı Köyü, Odabaşı Köyü, Teknecik Köyü, Sallıca Köyü, Boblesür Köyü, Dönertaş Köyü, Kömürlü Mahallesi ve Aktoprak Mahallesi bölgelerinde bölücü terör örgütü mensuplarının yakalanmaları, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince 11 Aralık 2017 Pazartesi günü saat:00:01den itibaren ilgili köy ve mezralarda hayatının normal akışının devam etmesi, öğrenim görmekte olan öğrencilerin eğitim ve öğretim hakkının kısıtlanmaması amacıyla, 16.00- 07.00 saatleri arasında geçerli olmak üzere ikinci bir emre kadar Sokağa Çıkma Yasağı ilan edilmiştir.”

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.