Son dakika: Almanya’dan flaş Adil Öksüz kararı!
Almanya firari Adil Öksüz için resmi arama kararı çıkardı. Almanya’nın bu kararını Merkel’in, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettiği belirtildi.

Almanya, firari Adil Öksüz için arama kararı çıkardı. Merkel, kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan’la telefon görüşmesinde söyledi.

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminde kritik rol alan Öksüz, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve bazı kuvvet komutanlarının darbeciler tarafından rehin tutulduğu Akıncılar 4. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda 16 Temmuz sabahı yakalandı ve getirildiği Ankara Batı Adliyesinden adli kontrol şartıyla salıverilmişti.

 

 

Serbest bırakılmasının ardından firar eden ve “FETÖ’nün sır kutusu” olarak nitelendirilen Adil Öksüz, İçişleri Bakanlığı’nın aranan teröristler listesinde yer aldığı ve ihbar edene 4 milyon TL ödül verileceği açıklanmıştı. (ahaber)

ADİL ÖKSÜZ HAKKINDA… KİMİN ADAMIYSA DARBEYİ O YAPMIŞTIR…

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Genelkurmay çatı davasının bugünkü celsesi dönemin 2. Başkanı Yaşar Güler’in Özel Sekreter Yardımcısı eski binbaşı Recep Özkan’ın savunmasıyla başladı. Özel Kuvvetler Komutanlığı’na gelirken önlerinde Güler’in emir astsubayı Mehmet Akkurt’u gördüğünü ve Akkurt’un onlara 2. Başkanın odasını gösterdiğini belirten Özkan, “Ayrıca Akkurt, ‘komutanın emri, çekilin’ diye bir şeyler söyledi. Komutan emri denilince Genelkurmay Başkanı veya 2. Başkan anlaşılır. Mehmet Akkurt 1 aydır kurstaydı. Sadece hafta sonları gelirdi. 2. Başkan onu görmekten mutlu olurdu” dedi.

Enterne olduğu için 2. Başkanın derdest edildiğini görmediğini kaydeden Özkan şöyle devam etti: “Bağırışlardan anladım. Yaşar Paşa’nın peşpeşe, ‘geldiniz mi?.. Beceriksizler… Hepiniz öleceksiniz’ diye bağırdı.”

“HER ŞEYİN GENELKURMAY BAŞKANI’NIN BİLGİSİ DAHİLİNDE GERÇEKLEŞTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Özkan, o gece öldürülen Güler’in emir subayı Mehmet Akkurt hakkında şunları da anlattı:

“Mehmet’i iyi tanımak gerekir. Devre arkadaşım. Onu kendisine emir subayı yapan Hulusi Akar’dır. Genelkurmay Başkanı olunca Yaşar Paşa’ya bıraktı. Mehmet’in ikisi nezdinde ayrı bir yeri vardı. İşini iyi yapan, çok ketum, hayır demeyi bilen biriydi. Niye bu kadar güçlü bir figürdü? İşini yaptığı için Yaşar Paşa emirlerini onun üzerinden verirdi. Yaşar Paşa’dan çok ondan çekinilirdi. Mehmet o gecenin çok önemli adamı. Yaptığı şeylerin düz olduğunu sanmıyorum. Yaşar Güler’in oğlu gibiydi. Göz damlasını damlatır, maydanoz suyunu hazırlardı. Yaşar Paşa Haziran 2015’te ağır bir hastalık geçirdi. GATA’da yattı. Bir imza atamayacak kadar dermansızdı. Mehmet sabahlara kadar her türlü mahrem ihtiyacını gördü. Ne olduğu muğlak. İstese zırhlı aracı getirir Yaşar Paşa’yı alır, götürür. Kapılar da selam durarak açılırdı. Mehmet’in ne yaptığını anlamış değilim. Muğlak bir durum var. Olan biten her şeyin Genelkurmay Başkanı’nın bilgisi dahilinde gerçekleştiğini düşünüyorum.”

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.