Kuzeu Irak’yta bulunan Avaşin Basyan bölgesinde, güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışamada 2 asker şehit olurken, 1 asker de yaralandı.

2 ASKER ŞEHİT OLDU, 1 ASKER YARALI

Çatışmada ilk belirlemelere göre 2 asker şehit olurken, 1 asker de yaralandı. Yaralı asker tedavi altına alınırken, bölgedeki hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı.

 

 

 

 

 

TSK’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Genelkurmay Başkanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle;

“16 Kasım 2017 tarihinde Irak Kuzeyi Avaşin Basyan bölgesinde, bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışma sonucunda iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız ise ağır yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz. Türk Silahlı Kuvvetleri asil Türk milletinden almış olduğu güç ile tüm terör örgütleriyle mücadelesine en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.”

 

 

 

 

DÜN 1 ASKER ŞEHİT DÜŞMÜŞTÜ

Genelkurmay Başkanlığı’ndan dün yapılan açıklamada, 15 Kasım 2017 tarihinde Irak Kuzeyi Gara bölgesinde askeri unsurlara, bölücü terör örgütü mensubu silahlı teröristlerce yapılan saldırı sonucu bir askerin şehit olduğu, biri ağır olmak üzere iki askerin yaralandığı açıklanmıştı.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.